Film

stránky:  1 | 2

Filmy roku 2012

S filmy roku bývá trochu potíž, která se netýká ani tak filmů českých režisérů jako snímků zahraničních. Patří sem výhradně filmy, které vznikly v roce 2012, anebo také ty, které se dostaly do české distribuce opožděně? Určitě obojí – jinak by tak zdařilé filmy jako Le Havre Akiho Kaurismäkiho nebo Dokonalý smysl Davida Mackenzieho byly mimo hru.

více

Film, kterým Beatles předběhli dobu

Dlouho proklínaný a opovrhovaný film Magical Mystery Tour, jehož černobílá kopie se poprvé objevila v britské televizi BBC 2 na Vánoce v roce 1967, je po všech stránkách novátorským dílem, které předběhlo dobu. Film, který vznikl díky tvůrčímu géniu Paula McCartneyho, je od začátku do konce jednou velkou improvizací. V barevné a do všech detailů dotažené podobě se Magical Mystery Tour nyní – po celých pětačtyřiceti letech – vrací k divákům.

více

Film roku 2011

I když mi nesedí snobské prostředí filmových festivalů a „tanečky“ kolem předávání nejrůznějších filmových cen, v roce 2011 byly i mezi filmy nominovanými na Oscara zajímavé snímky. Příjemné je zjištění, že se někteří „zasloužilí““ režiséři už jen neopakují, ale právě naopak – zrají jako víno.

více
stránky:  1 | 2