Na hranici kýče

stránky:  1 | 2 | 3

Na hranici kýče (6): Svefn-G-Englar

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Svefn-G-Englar je desetiminutová skladba z roku 1999, jíž se islandští Sigur Rós dotkli hvězd. I když později nahráli řadu pozoruhodných písní, křehkou Svefn-G-Englar už nepřekonali a podle všeho ani nepřekonají.

více

Na hranici kýče (5): Sviečky

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Dojemná písnička Sviečky pochází z nedoceněného alba Už, které Richard Müller vydal v roce 2010. Nahrávka, která mnohé Müllerovy příznivce zaskočila moderním elektronickým zvukem, patří spolu s alby Nočná optika a 01 k pilířům zpěvákovy tvorby. Písničky Sviečky a Čiara z alba Už pak k jeho nejlepším baladám.

více

Na hranici kýče (4): Cherry Blossom Girl

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Jako další posmutnělá píseň Cherry Blossom Girl ze čtvrtého alba francouzských Air - Talkie Walkie (2004). Písnička pozoruhodná citlivou instrumentací, melancholickými vokály a krásným zvukem flétny. Písnička o nenaplněné lásce a tajemství, které se v leckom z nás skrývá.

více

Na hranici kýče (2): Come Inside

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Jako druhá v pořadí zahloubaná, niterná a zvukově mimořádně krásná písnička britských Tindersticks z jejich devátého studiového alba The Something Rain: Come Inside.

více

Na hranici kýče (1): Alcoholic

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Jako první skladba norského elektronického dua Röyksopp, v níž nezpívají žádní lidé, ale ptáci. Tři části, „pralesní“ inspirace, melancholická, dojímavá atmosféra: Alcoholic.

více
stránky:  1 | 2 | 3