Na hranici kýče

stránky:  1 | 2 | 3

Na hranici kýče (16): The Greatest Bastard

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Velmi osobní píseň The Greatest Bastard z alba My Favourite Faded Fantasy, s nímž po osmileté odmlce přišel irský písničkář Damien Rice, překvapí nečekaně vyklenutou melodií i mimořádným aranžmá.

více

Na hranici kýče (15): Normandie

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Písnička Normandie, která uzavírá třetí album folkového dua Kieslowski, překvapuje zvukovou krásou i neotřelou kompozicí. Na albu Mezi lopatky je doslova perlou na závěr.

více

Na hranici kýče (14): Perfect Life

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Jako další hymnický neo-gospel Perfect Life, který Moby nazpíval s Waynem Coynem a desetičlenným sborem. Vydání Perfect Life na singlu předznamenalo příchod Mobyho jedenáctého studiového alba Innocents.

více

Na hranici kýče (13): Mr. Tembo

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Mr. Tembo z niterného alba Damona Albarna Everyday Robots. Přímočará písnička, kterou Albarn složil pro svou dospívající dceru, na melancholickém albu působí jako vítané odlehčení. Pan Tembo je podle některých publicistů Žlutou ponorkou nového tisíciletí.

více

Na hranici kýče (12): Lullaby

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Lullaby moravské kapely Listolet stojí na emotivním projevu hostující zpěvačky Beaty Bocek a krásném zvuku trubky Martina Kučery. Skladba z loňského alba Listoletu Malý kluk dostala v letošním roce hutnější a elektroničtější podobu v remixu Borise Carloffa.

více

Na hranici kýče (11): Bouřka

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Další v pořadí Bouřka „tajemného“ laptopového písničkáře Kittchena, jehož Radio je jednou z nejoceňovanějších českých nahrávek loňského roku.

více

Na hranici kýče (10): Morning

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Další v pořadí zvukově krásná balada Morning z Beckova aktuálního alba Morning Phase, které patří spolu s Mutations a Sea Change do zklidněné, introspektivní linie Beckovy tvorby.

více

Na hranici kýče (9): Pak otevřte všechna okna

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Další v pořadí dojemná hudební „skladbička“ Pak otevřte všechna okna z druhého alba krnovských Bratří Orffů Šero, které má díkybohu – alespoň mezi zasvěcenými – mimořádný ohlas.

více

Na hranici kýče (8): Sedna

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Další v pořadí krásná balada Sedna ze čtvrtého alba dánských Efterklang. Album, které bylo pojmenováno podle osady Piramida na dalekých Špicberkách, je vyzrálým dílem, v němž se mísí klasické rockové písničkaření se zvukovým hledačstvím.

více

Na hranici kýče (7): Into The Black

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Proslulá písnička Neila Younga Hey, Hey, My, My (Into The Black) z jeho pětatřicet let starého alba Rust Never Sleeps ve velmi citlivé úpravě seattleských Chromatics. Hey, Hey, My, My sice předělal už kdekdo, ale verze Chromatics udivuje tím, že na jedné straně ctí originál, na druhé je velmi, velmi současná.

více
stránky:  1 | 2 | 3