Archiv

stránky:  1 | 2 | 3 | 4

Mimořádné debuty (1): Apparat Organ Quartet

Mimořádné debuty jako fenomén posledních desetiletí. První alba, která už nebudou překonána: od Tubular Bells Mikea Oldfielda, přes Moon Safari francouzských Air až po Space Is Only Noise Nicolase Jaara. Eponymní debut islandského souboru Apparat Organ Quartet z roku 2002 obsahuje devět elektronických kompozic, z nichž i po patnácti letech čiší radost z hraní a až neskutečná energie.

více

Nahrávky roku 2015

Mezi nejlepší nahrávky roku 2015 určitě patří album Sufjana Stevense Carrie & Lowell, plné křehkých, velmi osobních písní. Z písničkářů vydali zajímavá alba také Low Roar (projekt Ryana Karaziji) a talentovaná Courtney Barnett z Austrálie. V oblasti elektronické hudby na sebe upozornil svým rozverným debutem Jamie xx, vyzrálým albem Steve Hauschildt a nakonec i Fink, který pozoruhodným způsobem zremixoval své úspěšné album Hard Believer.

více

Hrdinové našich dnů (12): Welshův zhýralý policista Bruce Robertson

„Hrdinové“ v uvozovkách. Galerie neobvyklých, bizarních a nejednou přímo odstrašujících postav ze současné české i světové prózy. Postavy, které až na výjimky „stvořila“ dnešní společnost bez vizí a ideálů. Bruce Robertson z Welshovy Špíny je jednou z nejzhýralejších postav současné prózy. Zkorumpovaný policista závislý na drogách, alkoholu a sexu, navíc s velmi negativní genetickou zátěží…

více

Na hranici kýče (21): ČKNO aneb sám pod nebem podmračeným

Seriál o emotivních písních, které balancují na hranici kýče. Píseň ČKNO se z tvorby brněnských Květů vymyká nejen tklivostí a nebývale silnou vnitřní energií, ale i velmi procítěným zpěvem Martina E. Kyšperského. ČKNO vyšla na jednom z nejzdařilejších alb Květů – loňském Miláčkovi slunce.

více

Andy Warhol o lásce, sexu a frigiditě

Andy Warhol (1928–1987) je legendární postavou popkultury, ikonou, která zrušila hranice mezi „nízkým“ a „vysokým“ uměním, a tvůrcem, jenž definoval pravidla dnešního showbyznysu. Ve své knížce Od A k B a zase zpátky Warhol překvapivě mluví víc o lásce než o umění.

více
stránky:  1 | 2 | 3 | 4