Archiv

Nahrávky roku 2013

Opravdu má moderní hudba to nejlepší za sebou? Celá řada zdařilých alb z roku 2013 mluví o opaku: Moderat II, Daft Punk, Boards Of Canada, Nick Cave, Kurt Vile, John Grant a mnozí další...

více

Filmy roku 2013

Zatímco pozoruhodných českých filmů se v loňském roce moc neurodilo, ve světové produkci je z čeho vybírat. Velká nádhera Paola Sorrentina, Hon Thomase Vinterberga, Pěna dní Michela Gondryho, Hořící keř Agnieszky Holland... velká nádhera!

více

Na hranici kýče (9): Pak otevřte všechna okna

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Další v pořadí dojemná hudební „skladbička“ Pak otevřte všechna okna z druhého alba krnovských Bratří Orffů Šero, které má díkybohu – alespoň mezi zasvěcenými – mimořádný ohlas.

více

Jiří Mucha jako temná postava z temné doby

Syn slavného malíře Alfonse Muchy, spisovatel, válečný dopisovatel, špion západní rozvědky, politický vězeň, který strávil několik let v pracovním lágru, bonviván, bohém, intrikán a dlouholetý spolupracovník Státní bezpečnosti, který byl – alespoň podle pamětníků – na její pokyn ochoten i souložit. Komplikovaná osobnost Jiřího Muchy (1915–1991) před nedávnem poněkud překvapivě ožila v knize anglického novináře Charlese Laurence Společenský agent Jiří Mucha.

více