Archiv

Na hranici kýče (4): Cherry Blossom Girl

Seriál o emotivních písních, které balancují na hraně kýče. Jako další posmutnělá píseň Cherry Blossom Girl ze čtvrtého alba francouzských Air - Talkie Walkie (2004). Písnička pozoruhodná citlivou instrumentací, melancholickými vokály a krásným zvukem flétny. Písnička o nenaplněné lásce a tajemství, které se v leckom z nás skrývá.

více

Balada o návratu opilcovu

Humorná parafráze Wolkerovy Balady o očích topičových je vzpomínkou na překladatele Tomáše Hrácha, který tragicky zemřel v červnu roku 2000 v pouhých třiatřiceti letech. Až posmrtně Hráchovi vyšla sbírka nonsensových básní Kašpárkův konec. Balada o návratu opilcovu, která je její volnou součástí, dokládá kromě jiného i Hráchův vyhraněný smysl pro humor.

více

Temná energie Zoly Jesus

Americká zpěvačka Zola Jesus, která na sebe upozornila spoluprací s francouzskými M83 a britskými Orbital, má na svém kontě – kromě několika EP desek – tři rychle za sebou vydaná alba. Poslední, vyzrálé a zdravě sebevědomé album Conatus (2011), je dokladem jejího přerodu v písničkářku na pomezí rocku a elektronického popu.

více