Archiv

Knihy, které mám rád

Co je v dnešní literatuře zajímavé? Jací autoři stojí za přečtění? Pokus o shrnutí, co mě v posledních letech zaujalo a už nepustilo.

více

Knihy roku 2011

Z knih, které vyšly v loňském roce (2011), ve mně zanechal největší stopu román Willema Frederika Hermanse Už nikdy spánek z nakladatelství Host. Mimořádné jsou i některé básnické knihy nebo knihy z literatury faktu.

více

Nahrávky roku 2011

Rok 2011 byl na pozoruhodné nahrávky opravdu bohatý. Jak však z toho množství vybrat jednu jedinou? Nezbývá než dát řadu skvělých desek stranou: třeba Seven Seas Avishaie Cohena, Devil´s Walk Apparata nebo The Kings Of Limbs Radiohead.

více

Výstava roku 2011

Zcela mimořádnou výstavní událostí loňského roku byla bezpochyby velká retrospektiva fotografa Andrease Feiningera, která byla k vidění od června do září v Domě U Kamenného zvonu na pražském Staroměstském náměstí.

více

Film roku 2011

I když mi nesedí snobské prostředí filmových festivalů a „tanečky“ kolem předávání nejrůznějších filmových cen, v roce 2011 byly i mezi filmy nominovanými na Oscara zajímavé snímky. Příjemné je zjištění, že se někteří „zasloužilí““ režiséři už jen neopakují, ale právě naopak – zrají jako víno.

více